Domowe metody leczenia mięczaka zakaźnego

Mięczak zakaźny jest jedną z chorób zakaźnych skóry. Warto podkreślić, że nie jest groźny dla życia. Mimo to mięczak zakaźny na twarzy czy szyi to uciążliwy problem. Choroba najczęściej dotyka małych dzieci, jednak spotykają się z nią również młodzi dorośli, a także osoby z niedoborami odporności. Dzieci w wieku przedszkolnym zwykle przenoszą go podczas zabawy, natomiast wśród dorosłych jest to zwykle związane z aktywnością seksualną. Z uwagi na to, że jest to choroba skóry o bardzo dużej zakaźności, należy się jej jak najszybciej pozbyć. Jakie są domowe metody leczenia mięczaka zakaźnego?

Czy mięczaka zakaźnego można leczyć w domu? 

Mimo tego, że mięczak zakaźny nie jest groźną chorobą, to jest niezwykle uciążliwy. Właśnie dlatego należy zadbać o to, by po zdiagnozowaniu choroby pozbyć się jej jak najszybciej. Często stosowanymi metodami leczenia jest krioterapia, łyżeczkowanie zmian przez dermatologa czy stosowanie lasera CO2. Warto jednak pamiętać, że takie sposoby sprawdzą się przede wszystkim u dorosłych, a trudno zastosować je u dzieci, które są najbardziej narażone na zarażenie mięczakiem zakaźnym. Właśnie dlatego istnieją również domowe metody leczenia choroby, które również są skuteczne.

Mowa tutaj o stosowaniu preparatów pochodzenia roślinnego. Do naturalnych sposobów leczenia mięczaka zakaźnego zaliczamy przede wszystkim stosowanie leków na bazie roślinnych składników. Lekiem na mięczaka zakaźnego, który można kupić bez recepty, jest Mollusan® MED. Preparat składa się wyłącznie z naturalnych składników, czyli olejków eterycznych z australijskiego drzewa sandałowego i pączków goździków, oliwy z oliwek, oleju kokosowego i witaminy E, które stymulują układ immunologiczny, mają działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne.

Ile czasu trwa domowe leczenie mięczaka zakaźnego? 

Niektórzy decydują się na samodzielne próby leczenia mięczaka olejem kokosowym czy octem jabłkowym, jednak nie ma jednoznacznych dowodów na ich skuteczność. Właśnie dlatego warto sięgnąć po lek na mięczaka zakaźnego, który jest całkowicie bezpieczny.  Mollusan® MED wystarczy nakładać 2-3 razy dziennie przez co najmniej 3-4 tygodnie. Po kilkunastu dniach wykwity powinny zacząć wysychać, a następnie znikać.

logo-white

Dane kontaktowe

Mollusan Europe sp. z o.o.

ul. Geodetów 1,

64-100, Leszno

 

NIP: 7822865385

REGON: 383820396

KRS: 0000793871

 

@: bok@mollusan.pl

T: +48 508 929 049

 

 

 

 

Problemy z zamówieniem oraz realizacją wysyłek:

T: 508929049