Gdzie najczęściej dochodzi do zakażenia mięczakiem zakaźnym u dzieci?

Mięczak zakaźny to wirusowa infekcja skórna. Schorzenie to występuje głównie u dzieci  te jednak mogą zarazić swoich rodziców lub inne osoby mające z nimi kontakt fizyczny (lub z ich rzeczami osobistymi). W jakich miejscach i sytuacjach dzieci mogą najłatwiej zarazić się mięczakiem zakaźnym? 

 

Powszechne objawy i metody leczenia mięczaka zakaźnego

 

Mięczak zakaźny jest rzadką chorobą dermatologiczną (diagnozuje się go jedynie u jednego procenta pacjentów ze schorzeniami skórnymi) i występuje głównie w krajach cechujących się dużą wilgotnością. Do objawów zalicza się drobne, punktowe zmiany na skórze (zazwyczaj od 1 do 5 milimetrów). Kopulaste grudki u dzieci pojawiają się głównie na tułowiu oraz kończynach górnych i dolnych; przybierać mogą kolor: czerwony, różowy, cielisty lub żółtawy. Obecnie leczenie mięczaka zakaźnego nie jest skomplikowanym procesem. W kuracji pomogą nam metody tradycyjne (łyżeczkowanie, laseroterapia czy wymrażanie) lub dostępne na rynku preparaty bez recepty. Pierwsze rozwiązanie może okazać się trudne do zastosowania u maluchów i dzieci, gdyż opisane metody są bolesne i mogą wywołać stres u małego pacjenta. Nie zawsze też możliwe jest usunięcie wszystkich zmian w trakcie jednego zabiegu. 

Nasz preparat, Mollusan®MED tnaturalny olejek eteryczny, który stanowić może zamiennik dla konkurencyjnych preparatów (takich jak: Solphadermol czy Conzerol Plus). Jest bezpieczny w stosowaniu: nie pozostawia blizn, nie wywołuje pieczenia oraz nie posiada żadnych chemicznych składników. 

 

Jak dziecko może zarazić się mięczakiem zakaźnym?

 

Do zakażenia mięczakiem zakaźnym u dziecka może dojść  poprzez bezpośredni i pośredni kontakt (ręczniki, zabawki, przedmioty codziennego użytku). Dlatego też, gdy zachoruje jedno dziecko, łatwo może dojść do kolejnych zakażeń wśród pozostałych członków rodziny (szczególnie u rodzeństwa zakażonego). Miejscami, które szczególnie sprzyjają infekcjom tym wirusem są pływalnie publiczne, a szczególnie ławeczki, na których mogą siadać dzieci zakażone mięczakiem ulokowanym w obrębie ud czy zgięć kolan. Należy również zaznaczyć, że choroba może szybko przenieść się na inne części ciała, w przypadku gdy dzieci zaczną drapać zainfekowaną skórę. Widoczne zmiany pojawiają się po 2-7 tygodniach od zarażenia, choć wylęganie mięczaka zakaźnego może trwać i kilka miesięcy. U dzieci o zmniejszonej odporności przebieg choroby jest cięższy; charakteryzować się może większymi wykwitami skórnymi, które nie są łatwe w leczeniu. Zarażone dzieci powinny unikać fizycznego kontaktu z innymi. W czasie choroby należy zwrócić także większą uwagę na to, czy maluchy drapią lub pocierają wykwity – takie działanie podrażnia miejsca zakażenia wirusem, który przenieść się może na inne części ciała.

logo-white

Dane kontaktowe

Mollusan Europe sp. z o.o.

ul. Geodetów 1,

64-100, Leszno

 

NIP: 7822865385

REGON: 383820396

KRS: 0000793871

 

@: bok@mollusan.pl

T: +48 508 929 049

 

 

 

 

Problemy z zamówieniem oraz realizacją wysyłek:

T: 508929049