Leki na mięczaka zakaźnego

Mięczak zakaźny badanie

Producenci najpopularniejszych leków na mięczaka zakaźnego opierają ich formułę głównie na substancjach mocno drażniących skórę. Są to najczęściej: 5% roztwór wodorotlenku potasu, nalewka jodowa, 5% kwas salicylowy, 5% kwas mlekowy. Leki te mają wywoływać miejscowy stan zapalny, co prowadzi do uszkodzenia otoczek wirusa. Mobilizuje to organizm do odpowiedzi immunologicznej. Efektem jest miejscowa reakcja obronna, usunięcie wirusa i zanik wykwitów skórnych.

Może się jednak zdarzyć, że kuracja nie przynosi efektów lub zbyt mocno podrażnia skórę. Jeśli pacjent nie potrafi się powstrzymać przed drapaniem, zmiany mogą też gwałtownie się rozprzestrzenić. Dlatego warto zastosować łagodniejszy dla skóry, lecz równie skuteczny w walce z wirusem wywołującym mięczaka zamiennik Solphadermolu czy Conzerolu – wyrób medyczny Mollusan® MED.

Skuteczny lek na mięczaka zakaźnego bez recepty

Skuteczny lek na mięczaka zakaźnego bez recepty. Mollusan® MED to środek pozbawiony sztucznych, syntetycznych i chemicznych składników. Jego skład to olejki eteryczne, olej kokosowy i witamina E, jest więc naturalnym sposobem na mięczaka zakaźnego u dorosłych i dzieci.
Mollusan® MED jest bezpieczny, nie ma ryzyka pojawienia się skutków ubocznych, nie piecze, nie swędzi i nie zostawia blizn. Mimo to jest uznany za wyrób medyczny, dostępny pod postacią aplikowanego na skórę płynu. Warto wypróbować jego skuteczność i zastosować bez obaw o możliwe skutki uboczne!

Wydajny i łatwy w aplikacji lek na całą kurację

Płyn jest wydajny (zwykle wystarcza na miesiąc kuracji), a butelka zaopatrzona w wygodny i higieniczny zakraplacz. Płynna formuła ułatwia aplikację bez względu na miejsce zakażenia – nie wymaga wcierania w chorą skórę. Nałożony punktowo płyn należy pozostawić na skórze aż do jego wyschnięcia. Zalecane jest systematyczne aplikowanie wyrobu 2-3 razy dziennie przez minimum 3-4 tygodnie kuracji. Regularność stosowania ma znaczący wpływ na skuteczność i szybkość działania Mollusanu® MED. Należy stosować go systematycznie, aby osiągnąć oczekiwane efekty! Olejki muszą dokładnie nasycić skórę w zmienionym miejscu, aby efektywnie zadziałać.

Mollusan® MED jest płynem, który bardzo łatwo aplikuje się na zmiany chorobowe skóry. Dzięki niemu można zmniejszyć nasilenie choroby bezboleśnie i bez skutków ubocznych. Stosowanie wyrobu medycznego Mollusan® MED przynosi ulgę od choroby i jest alternatywą dla inwazyjnych terapii. Daje szansę dzieciom na kurację bez bólu , a rodzicom nadzieję na sprawne zmniejszeni infekcji.