Metody usuwania mięczaka zakaźnego oraz ich zagrożenia.

Mięczak zakaźny jest chorobą skóry wywoływaną przez wirusa. Objawia się występowaniem na skórze białych lub różowych grudek. Najczęściej występuje u dzieci do 5. roku życia, ale często także u dorosłych. Pomimo że choroba ma dość łagodny przebieg, zaleca się podjęcie leczenia, ponieważ jest bardzo zaraźliwa. Wirus mięczaka zakaźnego przenosi się drogą kropelkową, drogą płciową, przez kontakt z chorym lub jego rzeczami. Wiele osób pragnie pozbyć się zmian skórnych również ze względów estetycznych.

 

Inwazyjne metody leczenia mięczaka zakaźnego

 

Leczenie mięczaka zakaźnego może odbywać się zarówno zabiegowo, jak i niezabiegowo. Do zabiegowych metod usuwania mięczaka zakaźnego należą:

  • krioterapia,
  • leczenie chirurgiczne,
  • laseroterapia,
  • elektrokoagulacja,
  • łyżeczkowanie.

Niestety metody te zwykle są bolesne, a każda z nich wiąże się przynajmniej z minimalnym ryzykiem. Przeprowadzenie takich zabiegów u dzieci zazwyczaj odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Pomimo zastosowania tego typu zabiegów może dojść do nawrotów choroby. Oprócz bólu lub uczucia pieczenia minusem leczenia zabiegowego są liczne przeciwskazania zdrowotne. W przypadku krioterapii do schorzeń, które wykluczają przeprowadzenie zabiegu należą m.in.: niedoczynność tarczycy, choroby serca, alkoholizm, a także zażywanie niektórych leków. Z kolei usuwania mięczaka zakaźnego laserem CO2 nie będzie możliwe w przypadku osób zmagających się z nowotworami lub stosujących leki fotouczulające. Zabiegu elektrokoagulacji nie należy wykonywać u kobiet w ciąży, osób posiadający wszczepiony rozrusznik serca oraz zaburzenia krzepliwości krwi. Wyżej wymienione zabiegi wiążą się także z powikłaniami, takimi jak blizny, przebarwienia oraz z wydłużonym czasem gojenia i rekonwalescencji.

 

Niezabiegowe metody leczenia mięczaka zakaźnego

 

Istnieją również nieinwazyjne metody leczenia mięczaka zakaźnego, polegające na zastosowaniu preparatów miejscowych. Wśród nich najpopularniejsze są środki chemiczne, które jednak również nie są pozbawiano wad. Podczas stosowania mogą one oddziaływać również na zdrowy naskórek dookoła miejsc, na których znajdują się guzki. Wiąże się to z ryzkiem wywoływania pieczenia, podrażnień, a nawet tworzenia się blizn. Lepszym sposobem miejscowego leczenia mięczaka zakaźnego jest wyrób oparty na naturalnych składnikach, który nie podrażnia zdrowej skóry i nie wywołuje bólu. Mollusan MED to wyrób medyczny, który pomaga pozbyć się zmian skórnych nawet w 3 tygodnie. Jest bezpieczny dla dzieci, a co najważniejsze gwarantuje kurację pozbawioną przykrych skutków ubocznych. Wystarczy systematycznie nakładać preparat na zmiany skórne 2 lub 3 razy dziennie, aby w łatwy i prosty sposób pozbyć się problemu.

logo-white

Dane kontaktowe

Mollusan Europe sp. z o.o.

ul. Geodetów 1,

64-100, Leszno

 

NIP: 7822865385

REGON: 383820396

KRS: 0000793871

 

@: bok@mollusan.pl

T: +48 508 929 049

 

 

 

 

Problemy z zamówieniem oraz realizacją wysyłek:

T: 508929049