Mięczak zakaźny na twarzy jako problem natury estetycznej

Mięczak zakaźny jest chorobą występującą praktycznie na całym świecie. Najczęściej występuje u dzieci do piątego roku życia oraz u dorosłych w wieku od 15 do 29 lat. Jest wiele dróg zakażenia. Wirusem zakaźnym w tej chorobie jest wirus z rodziny Poxviridae. Pierwsze objawy tej choroby pojawiają się najwcześniej po dwóch tygodniach, do nawet sześciu miesięcy od narażenia poprzez kontakt z osobą chorą bądź przedmiotami, z których korzystała.

Jaki wpływ ma mięczak zakaźny na wygląd chorego?

W przebiegu choroby na skórze pojawiają się półprzezroczyste, twarde grudki bądź guzki. Ich granice są widoczne, różnią się od zdrowej skóry. Grudki przybierają różne kolory, od perłowego, przez szarawy, po cielisty i żółty. Cechą charakterystyczną tych tworów jest zagłębienie w środku guzka. W zależności od przypadku guzki powstają pojedynczo lub w skupiskach. W niektórych sytuacjach ich liczba jest tak duża, że zlewają się i tworzą jedną dużą zmianę.

Zmiany skórne mogą pojawić się w różnych miejscach, u dzieci są to głównie okolice tułowia i kończyn, u dorosłych najczęściej występuje na udach i w okolicach intymnych. Często zmiany skórne związane z mięczakiem zakaźnym umiejscowione są na powiekach i twarzy, co obniża komfort życia i wpływa na estetykę wyglądu.

W jaki sposób leczyć mięczaka zakaźnego?

Istnieje kilka metod usuwania zmian skórnych wywołanych przez mięczaka zakaźnego, jednak wiele z nich jest inwazyjnych i powoduje powstawanie blizn, które w rejonie twarzy są szczególnie widoczne. Stosowanie antybiotyków negatywnie wpływa na naszą wątrobę, a dodatkowo wytwarzamy odporność, przez co antybiotyki po jakimś czasie stają się nieskuteczne. Sam z siebie mięczak zakaźny ustępuje dopiero po kilku miesiącach, co jest bardzo uciążliwe.

Najlepszą metodą na leczenie mięczaka zakaźnego jest zastosowanie niedrażniącego preparatu jak Mollusan MED. Jego zastosowanie pozwala na szybsze usunięcie zmian, bez konieczności ingerencji dermatologa czy kosmetologa. W porównaniu do innych preparatów wykorzystywanych do leczenia mięczaka zakaźnego, Mollusan radzi sobie lepiej, a do tego nie podrażnia skóry wokół wyprysków.

Dzięki naturalnemu składowi Mollusan MED może być wykorzystywany zarówno u dorosłych jak i u dzieci. Zabiegi usuwające zmiany pozostawiają blizny, do tego po zabiegu skóra jest mocno podrażniona. Stosując Mollusan MED, nie musimy martwić się o pieczenie, podrażnienie czy blizny. Naturalny, łagodny skład ukoi skórę a jednocześnie zmniejszy nasilenie choroby i skróci czas infekcji.

logo-white

Dane kontaktowe

Mollusan Europe sp. z o.o.

ul. Geodetów 1,

64-100, Leszno

 

NIP: 7822865385

REGON: 383820396

KRS: 0000793871

 

@: bok@mollusan.pl

T: +48 508 929 049

 

 

 

 

Problemy z zamówieniem oraz realizacją wysyłek:

T: 508929049