MZ a Atopowe Zapalenie Skóry. Wady i zalety stosowania wyrobów dostępnych na rynku.

Atopowe zapalenie skóry jest chorobą która towarzyszy choremu przez całe życie. Jest przewlekłą chorobą skóry, podczas której występują okresy zaostrzenia i remisji. W przebiegu choroby występuje bardzo silny świąd skóry, która jest przesuszona i podrażniona. Choroba ta najczęściej występuje u dzieci, jednak dorośli też mogą na nią zapaść. Przyczyny atopowego zapalenia skóry do tej pory nie zostały całkowicie poznane. Na jej wystąpienie mają wpływ czynniki genetyczne, środowiskowe oraz immunologiczne.

Jaki wpływ na AZS mają środki stosowane przy mięczaku zakaźnym?

Mięczak zakaźny jest chorobą, podczas której na skórze pojawiają się charakterystyczne zmiany. Choroba ta nie zagraża życiu, ale jest mocno uciążliwa. Kopułkowate guzki u dorosłych mogą pojawić się w okolicach intymnych, na udach, lub brzuch, natomiast u dzieci najczęściej występują na kończynach oraz tułowiu. Niekiedy zmiany skórne mogą pojawić się na twarzy, głównie na powiekach, co jest bardzo uciążliwe. Czas trwania choroby można skrócić, stosując specjalne środki.

Osoby chorujące na atopowe zapalenie skóry, przez osłabioną barierę ochronną ich naskórka mają większe szanse na zachorowanie na różnego rodzaju choroby skóry, w tym również mięczaka zakaźnego. Przy AZS skóra jest bardzo wrażliwa na różnego rodzaju środki, dlatego większość produktów, stosowana jako wsparcie w mięczaku zakaźnym może ją podrażniać i potęgować świąd.

Idealnym rozwiązaniem dla osób chorujących na atopowe zapalenie skóry, a dodatkowo zmagających się z mięczakiem złośliwym, jest lek Mollusan. W odróżnieniu od innych środków na mięczaka złośliwego, produkowany jest tylko i wyłącznie z naturalnych środków, które pomagają pozbyć się wirusa, a jednocześnie pielęgnują podrażnioną skórę. Skład oparty na naturalnych olejach pozwala ukoić skórę i zmniejszyć suchość i odpowiednio zabezpieczyć zewnętrzną warstwę skóry. Mollusan nie powoduje pieczenia skóry jak pozostałe leki na mięczaka zakaźnego, dzięki czemu będzie świetnym rozwiązaniem zarówno dla osób z AZS, jak i innymi genetycznymi zmianami skórnymi.

logo-white

Dane kontaktowe

Mollusan Europe sp. z o.o.

ul. Geodetów 1,

64-100, Leszno

 

NIP: 7822865385

REGON: 383820396

KRS: 0000793871

 

@: bok@mollusan.pl

T: +48 508 929 049

 

 

 

 

Problemy z zamówieniem oraz realizacją wysyłek:

T: 508929049