O mięczaku zakaźnym
molluscum
contagiosum

Mięczak jest często występującą infekcją skórną wywoływaną przez wirus ospy. Choroba dotyka najczęściej dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym. Wirus przenoszony jest poprzez kontakt fizyczny z osobą zarażoną lub jej rzeczami osobistymi (ubraniami, ręcznikami, przyborami toaletowymi). Do zarażenia często dochodzi na basenie.

Mięczak objawia się punktowymi zmianami na skórze. Mają one postać gładkich guzków w kształcie kopuł z charakterystycznym wgłębieniem pośrodku zaczopowanym martwymi komórkami nabłonka zmieszanymi z cząsteczkami wirusa. Zmiany skórne mają od 1 do 5 milimetrów. U dzieci zmiany najczęściej pojawiają się na kończynach i tułowiu, u dorosłych natomiast w dolnej części brzucha, na udach i w miejscach intymnych.

Sposoby leczenia mięczaka zakaźnego

Metody tradycyjne
łyżeczkowanie
wymrażanie
laseroterapia

 

Najczęściej mięczaka zakaźnego leczy się objawowo metodami mechanicznymi oraz inwazyjnymi, do których należą wymrażanie (krioterapia), laseroterapia oraz łyżeczkowanie.

 

Z wielu względów tradycyjne metody leczenia są jednak trudne do zastosowania u dzieci:

 

 • są bardzo bolesne
 • nierzadko wymagają podania znieczulenia miejscowego
 • mogą pozostawiać trwałe blizny
 • podczas jednego zabiegu trudno usunąć wszystkie zmiany
 • ich skuteczność zależy od sprawności lekarza wykonującego zabieg
 • są trudne do zastosowania w przypadku dużej liczby zmian skórnych
 • wywołują stres u pacjenta
Wyrób medyczny Mollusan® MED
Mollusan® MED jest wyrobem medycznym złożonym z naturalnych składników w postaci płynu nakładanego za pomocą wygodnego zakraplacza bezpośrednio na zmienioną skórę.
Preparat Mollusan® MED ma wiele zalet, szczególnie w przypadku, gdy na mięczaka zakaźnego chorują dzieci:
 • pozwala pozbyć się zmian bezboleśnie
 • zmiany znikają zazwyczaj po minimum 3-4 tygodniach systematycznego stosowania
 • skóra wraca do pierwotnego stanu bez pozostawiania śladów
 • nie wywołuje efektów ubocznych
 • preparat można stosować niezależnie od miejsca występowania zmian na ciele
 • aplikacja preparatu jest prosta i szybka

O preparacie Mollusan® MED

Mollusan® MED jest wyrobem medycznym złożonym z naturalnych składników stosowanym we wspomaganiu leczenia mięczaka zakaźnego. Płynna formuła preparatu ułatwia jego aplikację bez względu na miejsce zakażenia – nie wymaga wcierania w chorą skórę. Nałożony punktowo płyn należy pozostawić na skórze aż do jego wyschnięcia. Mollusan® MED można bezpiecznie stosować u dzieci. Skuteczność wyrobu medycznego o naturalnym składzie wymaga odpowiedniego nasycenia przez skórę olejkami zawartymi w preparacie. Zalecane jest systematyczne aplikowanie preparatu 2-3 razy dziennie przez minimum 3-4 tygodnie co ma znaczący wpływ na jego skuteczność i szybkość działania. W ciągu kilkunastu dni stosowania skóra miejscami będzie zaczerwieniona a wykwity zaczną się zmniejszać a następnie zaschną. W efekcie końcowym dalszej aplikacji preparatu znikną. Płyn jest wydajny i zwykle wystarcza na pełną kurację.

Mollusan® MED
Wyrób medyczny w płynie wspierający leczenie mięczaka zakaźnego

KUP

 

 • szybkie działanie

zmiany znikają zazwyczaj po 3-4 tygodniach systematycznego stosowania

 • wysoka skuteczność

pozbycie się zmian skórnych u dzieci i dorosłych

 • systematyczna kuracja

krople płynu należy nakładać na wykwity 2-3 razy dziennie

 • brak śladów i blizn

guzki znikają bez bólu, a skóra wraca do pierwotnego stanu

 • naturalny skład

preparat bazuje na naturalnych składnikach

 • bezpieczny dla dzieci

Efekty stosowania wyrobu medycznego Mollusan® MED

nie ma

Preparat na mięczaka zakaźnego – producent

Mięczak zakaźny to wirusowa choroba skóry i błon śluzowych. Wywoływana jest przez wirus ospy. Jej objawy to pojawiające się na skórze zmiany chorobowe. Od zarażenia się do pojawienia objawów zwykle mija kilka tygodni, ale może także minąć nawet pół roku. W wyniku zarażenia mięczakiem zakaźnym na skórze chorego pojawiają się charakterystyczne guzki kopulaste lub okrągłe z zagłębieniem. Po ich zauważeniu natychmiast należy rozpocząć kurację, bo choć nie są one bardzo groźne, to eliminują człowieka na dłuższy czas z normalnego funkcjonowania. Chory nie tylko odczuwa dyskomfort związany bezpośrednio z chorobą, ale także z brakiem możliwości spędzania czasu z rówieśnikami. Preparat na mięczaka zakaźnego, który może pomóc, a przy tym nie zostawić blizn i śladów na skórze chorego to Mollusan® MED stworzony przez Mollusan Europe sp. z o.o. Produkty tego typu cieszą się coraz większą popularnością. Dzieje się tak m.in. dlatego, że pozbawione są sztucznych, syntetycznych i chemicznych składników, które nierzadko wywierają negatywne skutki uboczne u osoby chorej. Wyrób medyczny  Mollusan® MED składa się z naturalnych olejków eterycznych, co do których istnieją liczne badania wskazujące ich dobroczynny wpływ na wiele aspektów zdrowia, m.in. działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwpasożytnicze, przeciwzapalne oraz stymulujące układ immunologiczny. Dzięki swojemu szerokiemu zakresowi właściwości tego typu preparaty stanowią nową grupę substancji terapeutycznych, do których z pewnością można zaliczyć preparat Mollusan® MED.

Mollusan® MED – skuteczny wyrób medyczny bez recepty

Mollusan® MED, to rozwiązanie problemu przy pomocy wyrobu medycznego. Jego zaletą jest przede wszystkim naturalny, roślinny skład: olejek eteryczny z pączków goździków, olej kokosowy, olejek eteryczny z australijskiego drzewa sandałowego, oliwa z oliwek. Liczne badania potwierdzają, że olejki eteryczne oraz ich terpenowe składniki wykazują szeroki zakres działania przeciwwirusowego, przeciwbakteryjnego, przeciwgrzybiczego, antyoksydacyjnego, regeneracyjnego i przeciwpasożytniczego. Ponadto olejki te wykazują również aktywność przeciwzapalną a także stymulują układ immunologiczny. Mollusan® MED dzięki właściwościom emoliencyjnym, nawilżającym i natłuszczającym, tworzy na zmienionej chorobowo skórze ochronny, barierowy film. Zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia i natłuszczenia skóry, przez co zapobiega wysuszeniu i powstawaniu pęknięć skóry, mogących ułatwiać wnikanie patogenów powodujących infekcje. To wszystko sprawia, że Mollusan® MED, to świetny preparat wspierający terapię leczenia oraz łagodzący objawy mięczaka zakaźnego. Preparat aplikuje się za pomocą wygodnego zakraplacza. Kilka kropel preparatu należy nałożyć bezpośrednio na guzki mięczaka zakaźnego. Olejku nie należy wcierać, a jedynie pozostawić do samoistnego wyschnięcia. Wyrób medyczny jest bezpieczny dla dzieci. Kuracja nim jest bezbolesna, a przy systematycznym stosowaniu potrwa zaledwie 4 tygodnie. Płyn nie uszkadza zdrowej skóry, a jego aplikacja jest w pełni komfortowa i bezpieczna. Preparat nie pozostawia śladów i blizn, guzki znikają a skóra wraca do swojego pierwotnego wyglądu.

logo-white

Dane kontaktowe

Mollusan Europe sp. z o.o.

ul. Geodetów 1,

64-100, Leszno

 

NIP: 7822865385

REGON: 383820396

KRS: 0000793871

 

@: bok@mollusan.pl

T: +48 508 929 049

 

 

 

 

Problemy z zamówieniem oraz realizacją wysyłek:

T: 508929049