Jak leczyć mięczaka zakaźnego, by nie zostawić trwałych śladów i blizn?

Choroby skórne, zwłaszcza te występujące u dzieci, wzbudzają niepokój i skłaniają do szybkiej konsultacji ze specjalistą. Niewiele osób wie, że jeśli na ciele pojawią się charakterystyczne, małe, kopulaste, napięte grudki z wgłębieniem pośrodku, ich przyczyną może być mięczak zakaźny. Po postawieniu ostatecznej diagnozy należy rozpocząć terapię. Jednak jaka metoda jest skuteczna w przypadku tego schorzenia? Jaki produkt sprawi, że nasza skóra wróci do dawnego stanu? I co pozwoli nam uniknąć trwałych śladów i blizn? Temat ten omawiamy w naszym artykule. 

Mięczak zakaźny – czym jest?

Mięczak zakaźny to wirusowa choroba skóry wywoływana przez wirus o nazwie Molluscum contagiosum virus (MCV), który należy do tej samej rodziny pokswirusów, co wirus ospy prawdziwej (spośród jego 4 podtypów najczęściej występuje podtyp 1). Schorzenie to dotyka osób w różnym wieku, jednak największy odsetek zakażonych to dzieci w między pierwszym, a piątym rokiem życia. Mięczak zakaźny jest chorobą, która może zostać przeniesiona w czasie stosunku seksualnego, a także poprzez korzystanie z przedmiotów (w tym ubrań), którymi posługiwała się osoba zakażona.  

Naturalne sposoby – co może pomóc?

Okazuje się, że istnieje szereg naturalnych metod, które mogą łagodzić objawy zakażenia i które sprawiają, że mięczak zakaźny staje się jedynie wspomnieniem. Na jakie sposoby warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim na różnego rodzaju naturalne rozwiązania bazujące na olejkach eterycznych działających przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo. Warto podkreślić, że odpowiednio dobrane mieszanki stymulują układ immunologiczny i działają przeciwzapalnie.

Niektóre z metod to:  

  • stosowanie zmiażdżonego w moździerzu lub sprasowanego czosnku, który następnie wykorzystujemy, jako maść,  
  • wykorzystanie soku z liści śliwy, którym smarujemy zmiany skórne,
  • powrót do ziół, takich jak eukaliptus, nagietek, krwawnik, jagody jałowca, pączki sosny oraz pączki brzozy,
  • stworzenie nalewki ziołowej przygotowanej na bazie liści orzecha włoskiego, nagietka i glistnika.

Warto jednak pamiętać, że domowe metody mogą być jedynie elementem wspomagającym. Co powinno więc być podstawą skutecznej kuracji?  

Mięczak zakaźny – innowacyjne rozwiązanie 

Wiele osób przekonało się, że doskonałym sposobem na zwalczenie mięczaka zakaźnego jest wyrób medyczny Mollusan® MED, dostępny w formie płynu. Jakie są jego zalety? Na uwagę zasługuje przede wszystkim jego wysoka skuteczność i szybkie działanie: zmiany znikają zazwyczaj po 3-4 tygodniach systematycznego stosowania. Preparat można stosować u osób w różnym wieku, a jego regularne aplikowanie sprawia, że nasza skóra wraca do stanu sprzed choroby, nie pozostawiając po sobie żadnych śladów leczenia. Dużą zaletą wyrobu medycznego Mollusan® MED jest jego naturalny skład i bezpieczeństwo. Warto jednak pamiętać, że dobre efekty uzyskamy jedynie przy systematycznym, codziennym smarowaniu zajętych chorobowo miejsc.  

Mollusan® MED to środek:

  • pozbawiony sztucznych, syntetycznych i chemicznych składników,
  • bazujący na olejkach eterycznych, oleju kokosowym i witaminie E,  
  • bezpieczny – nie stwarza ryzyka występowania skutków ubocznych, 
  • łagodny, ponieważ nie piecze i nie swędzi,
  • wygodny w użyciu: dostępny pod postacią aplikowanego na skórę płynu, w formie butelki zaopatrzonej w zakraplacz,
  • bardzo wydajny (wystarcza na miesiąc kuracji).
logo-white

Dane kontaktowe

Mollusan Europe sp. z o.o.

ul. Geodetów 1,

64-100, Leszno

 

NIP: 7822865385

REGON: 383820396

KRS: 0000793871

 

@: bok@mollusan.pl

T: +48 508 929 049

 

 

 

 

Problemy z zamówieniem oraz realizacją wysyłek:

T: 508929049