Jakie substancje zawierają wyroby medyczne na mięczaka zakaźnego?

Mięczak zakaźny to wirus, który najczęściej atakuje dzieci i młodych dorosłych. Objawia się on charakterystycznymi zmianami skórnymi przypominającymi niewielkie grudki. Ponieważ jest bardzo zaraźliwy, należy rozpocząć jego leczenie tak szybko, jak to możliwe. Wykwity na skórze można usunąć na wiele sposobów, między innymi laserem, przez łyżeczkowanie lub krioterapię. Mniej inwazyjną metodą jest stosowanie specjalistycznych maści i roztworów na zmiany spowodowane przez mięczaka zakaźnego. Co znajduje się w ich składzie? Sprawdźmy!

Tradycyjne maści

Osobom, które szukały informacji, jak leczyć mięczaka zakaźnego, do niedawna polecano maści i roztwory z wodorotlenkiem potasu, podofilotoksyną, kwasem salicylowym lub kwasem glikolowym. Niestety substancje te są drażniące dla skóry. U wielu pacjentów powodują one zaczerwienienie i pieczenie skóry, świąd, a czasami nawet stany zapalne. Nie zawsze też przywracają one skórę do pierwotnego wyglądu. Czasami pozostawiają na niej przebarwienia lub blizny po guzkach. Pacjenci często mają problemy z odróżnieniem wykwitu spowodowanego zakażeniem mięczakiem od brodawek, brodawczaków i innych zmian skórnych, na które nie powinno się nanosić tego typu maści i preparatów. Z tego powodu na popularności zyskały produkty o naturalnym składzie, które są równie skuteczne, lecz mniej drażniące.

Nowoczesne, naturalne produkty

Nowoczesne preparaty równie dobrze radzą sobie z mięczakiem zakaźnym, jak tradycyjne maści, jednak są bezpieczniejsze dla skóry – nie podrażniają jej i nie pozostawiają na niej blizn. Co ważne, produkty takie jak Mollusan MED można bezpiecznie aplikować nawet dzieciom. Co znajduje się w składzie tego wyrobu medycznego? Siła natury: olejek eteryczny z pączków goździków, oliwa z oliwek, olejek eteryczny z drzewa sandałowego, olejek kokosowy i witamina E. To właśnie olejki cechują się silnym działaniem przeciwwirusowym, ale również przeciwbakteryjnym, przeciwgrzybicznym i przeciwpasożytniczym. Część z nich stymuluje też układ odpornościowy i ma właściwości przeciwzapalne. Zmiany skórne należy zakraplać preparatem 2-3 razy dziennie przez przynajmniej 3-4 tygodnie, by skóra zdążyła nasycić się olejkami zawartymi w produkcie. Po kilkunastu dniach może ona lekko się zaczerwienić. Jednak zmiany wyraźnie zaczną się zmniejszać, zasychać, aż w końcu – całkowicie znikną. Co ważne, naturalne składniki zapewniają walkę z mięczakiem bez bólu!

logo-white

Dane kontaktowe

Mollusan Europe sp. z o.o.

ul. Geodetów 1,

64-100, Leszno

 

NIP: 7822865385

REGON: 383820396

KRS: 0000793871

 

@: bok@mollusan.pl

T: +48 508 929 049

 

 

 

 

Problemy z zamówieniem oraz realizacją wysyłek:

T: 508929049